top of page

DIAMOND FACE

MULTI FONKSİYONEL CİLT BAKIM CİHAZI

Diamond Face ; daha canlı, parlak, güzel ve genç bir cilde ulaşmayı sağlarken hidradermabrazyon teknolojisi ile cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri ve akne problemlerinde de başarıyla kullanılmaktadır.

 

Hidradermabrazyon : 
Hydradermabrazyon cilt temizleme, yenileme, soyma, nemlendirme, yaşlanma etkilerine karşı koruma, akne uygulamalarının bir arada yer aldığı multi-fonksiyonel bir cilt bakım sistemidir. Hidradermabrazyon, su ve oksijenin doğal şifa güçlerini kullanarak, sert kristaller veya zımpara dokulu çubuklar kullanmadan, derinlemesine daha nemli ve sağlıklı görünümlü bir cilt oluşumuna yardımcı olur.

 

Uygulama Alanları : 

  • Akne ve skar izleri

  • Renk / pigment düzensizlikleri, lekeler

  • Tıkanmış ve genişlemiş gözenekler, siyah noktalar, yağ bezeleri

  • Güneş hasarlı ve lekeli ciltler

  • Yaşlanma etkilerinin azaltılması

  • İnce kırışıklıklar ve çizgiler

  • Cilt elastikiyeti ve yumuşaklığının artırılması

  • Cilt tonu ve renginin iyileştirilmesi

  • Cilt dokusu kalitesinin artırılması

  • Yağlı cildin dengelenmesi

Yüzeysel kılcal damar görünümleri

 

Diamond Face Uygulama Adımları :
1) Cilt yıkanır ve ölü hücrelerden arındırılır.
2) Hafif içerikli asit uygulaması ile hafif seviyede peeling yapılır. Üst derideki lekeler ve renk açılır. Gözeneklerdeki birikimler asit ile yumuşatılarak eritilir.
3) Vakum uygulaması ile tüm kir, ölü hücreler ve gözeneklerdeki birikimler dışarı alınır, vakum ile emilerek hazneye çekilir.
4) Antioksidantlar + hyaluranik asid + patentli solüsyonlar ile cildin ihtiyacı olan etkin ve gerçek bir nemlendirme yapılır ve uzun süreli koruma sağlanır.
5) Foton ışık enerjisini hücre enerjisine aktarmak, daha sonra hücre büyümesini ve kan dolaşımını hızlandırmak, lif hücrelerini kollajen proteinleri üretmek üzere uyarmak, cildin esnekliğini artırır ve yaşlanmayı geciktirir. Akneli cildin rehabilitasyonunda, lekeleri aydınlatmada, deri iyileştirmede, deriyi sıkılaştırmada önemli rol oynar. Belirgin faydalı etkilere sahiptir ve yan etkisi yoktur. Her cilt tipi için uygundur,

 

Elmas Dermabrazyon :  Elmaslı taş uçlar sayesinde ciltte yarattığı sürtünme ve vakumla cildin en dış katmanındaki ölü ve zarar görmüş hücreleri temizler.
Akne ve sivilce izlerini azaltmaya yardımcı olur. Keratin tabakanın yenilenme hızını artırır. Serum ve solüsyonların emilimini artırır. Yağlı cildi arındırmaya yardımcı olur. Cilt elastikiyetini artırmaya, ince çizgi ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Lekelerin ve deri çatlaklarının görünümünün azalmasına yardımcı olur. 


Oksijen Terapisi : Püskürtme oksijen işleminde, alından başlayarak boyuna kadar oksijen püskürtülür. Uzman, cildi yatıştırıp yumuşatır, diğer eliyle kırışıklıkları giderilmesine daha fazla yardımcı olur. Oksijen terapisi sayesinde cildi besleyen ürünler cilde daha hızlı nüfuz eder ve cildin esnekliğinin artmasına yardımcı olur. Aynı zamanda mikro dolaşımı artırarak cilde canlılık ve parlaklık verir.


Radyo Frekans : Radyofrekans uygulaması ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlanır. Isı etkisiyle bağ dokuda fibroblastlar uyarılır eskiyen ve yıpranan kolajen liflerinde yenilenme olur. Dolaşım düzenlenir ve dokular canlanır. Böylece cilt sıkılaşır, toparlanır, çizgiler azalır. Yüz ovali toparlanır. Boyun bölgesi sıkılaşır. Kaşlar kalkar. Cilt renginde canlanma olur.


Foton Işık ( PDT ) : "Sihirli ışık" olarak bilinen Foton ışığı, biyolojik aktif soğuk bir ışıktır ve yüksek ısı üretmez. Düşük enerjili ve benzersiz optik teknolojiyi doğal ve nazik cilt bakımına uygular; Belirgin faydalı etkilere sahiptir ve yan etkisi yoktur. Her cilt tipi için uygundur, Ciddi derecede tahriş olmuş ve akneli ciltler için faydalıdır.  Problemli ciltlerin korunması ve düzelmesi için belirgin bir etkiye sahiptir. Dinamik Foton uygulaması; foton gücünü cilt bakımı için kullanan yeni bir teknolojidir, Işık enerjisini hücre enerjisine aktarmak, daha sonra hücre büyümesini ve kan dolaşımını hızlandırmak, lif hücrelerini kollajen proteinleri üretmek üzere uyarmak, cildin esnekliğini artırır ve yaşlanmayı geciktirir. Akneli cildin rehabilitasyonunda, lekeleri aydınlatmada, deri iyileştirmede, deriyi sıkılaştırmada önemli rol oynar.
 

 
 
bottom of page